Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se anëtarë të organizatës terroriste al Kaida kanë gjetur strehim në Irak.
“Në disa lokacione në Irak ndodhen al kaidas dhe sugjerimet se qeveria e atjeshme, e cila është aqë e kujdesëshme në mohimin e të drejtave njerëzore të popullsisë së sajë, nuk di gjë se ku ndodhen këta njerës dhe çfar bëjnë, janë qesharake”, ka thënë Rumsfeld.
Rumsfeld ka ngurruar të thotë se çfar evidencash u flasin Shteteve të Bashkua për praninë e al Kaidës në Irak, duke thënë se tash nuk është koha e duhur për publikimin e informatave të tilla.
XS
SM
MD
LG