Ndërlidhjet

BEOGRAD


UNMIK-u ka kërkuar nga autoritetet e Beogradit që të arrestojnë dhe dorëzojnë liderin e serbëve të Mitrovicës, Millan Ivanoviq, të cilin prokurori ndërkombëtar në Kosovë e akuzon për tentativë vrasje, ka njoftuar mbrëmë zëvendës-shefi i UNMIK-ut, Charls Brayshow.
Siç transmetojnë mediat e Beogradit, Brayshow ka thënë se sipas informatave të UNMIK-ut, Ivanoviq ndodhet në territorin e Serbisë dhe prandaj është kërkuar nga ministria serbe e Drejtësisë që Ai të arrestohet dhe t,i dorëzohet autoriteteve ndërkombëtare në Kosovë.
XS
SM
MD
LG