Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë shpallur disa pjesë të vendeve nga Evropa Qendrore dhe Lindore si rajone të shkretëruara nga vërshimet e fundit, duke përfshirë edhe Republikën Çeke, Rumaninë dhe Sllovakinë.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit, Philip Reeker tha se një ekip nga Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillimin Ndërkombëtar do të fillojë kësaj jave të egzaminojë nevojat në ato vende, krahas ndihëmës të ofruar deri tash nga Uashingtoni.
XS
SM
MD
LG