Ndërlidhjet

KATMANDU


Në fatkeqësinë e një aeroplani që ka ndodhur afër qytetit turistik Pokare në Nepal kanë humbur jetën 18 persona, në mesin e të cilëve 13 turistë gjermanë, një britanik dhe një amerikan- bashkë me tre anëtarë të ekipazhit nga Nepali.
Aeroplani i kompanisë private, “Shangrila Er” ishte rrëzuar pesë kilometra para se të aterojë në ate qytet turistik. Në mesin e udhëtarëve nuk ka të mbijetuar, njoftoi policia e Nepalit.
XS
SM
MD
LG