Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Dy senatorë amerikanë, John McCain dhe Fred Thompson pas bisedimeve në Bratisëllavë me ministrin e Jashtëm dhe të Mbrojtjes deklaruan se Sllovakia mund të luante rrol të rëndësishëm dhe vital në Aleancën Atlantike.
“Senatori Thompson dhe Unë diskutuam me ministrat disa çështje përfshirë edhe mbështetjen tonë për përpjekjet e Sllovakisë që të hyjë në Organizatën e Atlantikut Verior dhe mendojmë se mund të luante rrol të rëndësishëm dhe vital”, tha senatori MecCain, duke shtuar se pret zgjerim të madh të Aleancës në samitin e Pragës.
XS
SM
MD
LG