Ndërlidhjet

SEUL


Qindra ushtarë dhe policë të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Jugut kanë vazhduar ti kërkojnë dy pilotët e helikopterëve amerikanë, të cilët u zhdukën gjatë një stërvitjeje.
Helikopteri dje u shpall i zhdukur nga baza ushtarake amerikane në lindje të Seulit.
Ushtarakët amerikanë thanë se helikopteri nuk ishte pjesë e operacioneve stërvitëse, të cilat janë kritikuar nga Koreja e Veriut si pengesë për vendosjen e dialogut midis dy Koreve.
XS
SM
MD
LG