Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe lideri i Koresë Veriore Kim Jong Il, sot në Vladivostok e kanë diskutuar gjendjen në gadishullin korean dhe bashkëpunimin midis dy vendeve.
Në takimin e tretë të dy liderëve në dy vitet e fundit, Vladimir Putin e shfaqi shpresën se marrëdhëniet midis dy Koreve do të përmirësohen.
XS
SM
MD
LG