Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria dhe Jugosllavia kanë rënë dakord t’i normalizojnë marrëdhëniet diplomatike, të ndërprera tre vjet më parë nga ish presidenti Sllobodan Millosheviq.
Qeveria e Shqipërisë tha në një deklaratë se vendimi për shkëmbimin e ambasadorëve është marrë dje nga ministri i jashtëm Ilir Meta dhe i ngarkuari me punë i ambasadës jugosllave në Tiranë Kafo Kapetanoviq.
XS
SM
MD
LG