Ndërlidhjet

BAGRAM


Forcat speciale të Shteteve të Bashkuara kanë gjetur sasi të mëdha armatimi dhe dokumente të shumta të talibanëve në Afganistanin jugor.
Koloneli Roger King tha se deri tani nuk ka patur kontakte të drejtpërdrejta me forcat kundërshtare, kurse dokumentet e gjetura u janë ddorëzuar shërbimeve të inteligjencës.
XS
SM
MD
LG