Ndërlidhjet

TASHKENT


Komandanti i forcave të Shteteve të Bashkuara, gjenerali Tommy Franks sot arrin në Uzbekistan.
Me presidentin Islam Karimov, gjenerali amerikan do të diskutojë fushatën ndërkombëtare kundër terrorizmit, bashkëpunimin ushtarak dhe teknik, si dhe situatën në Afganistanin fqinj.
Tommy Franks do ta vizitojë edhe bazën ajrore në Uzbekistan ku janë vendosur trupat amerikane që i mbështesin operacionet në Afganistan.
XS
SM
MD
LG