Ndërlidhjet

PRISHTINË


Disa mijëra shqiptarë të Kosovës protestuan sot duke kërkuar lirimin e ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Protestat, që u mbajtën në Prishtinë, tërë kohën mbikqyreshin nga pjesëtarët e policisë ndërkombëtare. Protestat kaluan të qeta dhe pa incidente.
XS
SM
MD
LG