Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti aktual jugosllav, Vojisllav Koshtunica deklaroi se do të kandidohet për zgjedhjet presidenciale në Serbi, që mbahen muajin e ardhshëm. Kështu, lëvizja reformiste, e cila e rrëzoi nga pushteti Sllobodan Millosheviqin në vitit 2000, është ndarë në dy kampe dhe nga ajo dolën dy kandidat për president të Serbisë: Mirolub Llabus dhe Vojisllav Koshtunica.
XS
SM
MD
LG