Ndërlidhjet

NJU DELHI


India dhe Pakistani shkëmbyen akuza verbale lidhur me raporetet për sulm ushtarak kundër Kashmirit. Pakistani ka thënë se aeroplanë ushtarakë të Indisë kanë bombarduar një pozicion ushtarak në anën pakistaneze të Kashmirit. India i përgënjeshtroi këto akuza duke i quajtur “propagandë keqdashëse”. Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, Richard Armitage, që gjendet në rajon, nuk komentoi akuzat e ndërsjella të fqinjëve, të cilët prej vitit 1947 zhvilluan tri luftëra.
XS
SM
MD
LG