Ndërlidhjet

BAGRAM


Forcat speciale të Shteteve të Bashkuara kanë gjetur sasi të mëdha armatimi dhe dokumente të shumta të talibanëve në Afganistanin jugor. Koloneli Roger King tha se deri tani nuk ka pasur kontakte të drejtpërdrejta me forcat kundërshtare, kurse dokumentet e gjetura u janë dorëzuar shërbimeve të zbulimit.
XS
SM
MD
LG