Ndërlidhjet

DUBAI


Saud al-Rashed, i kërkuar nga FBI-ja për lidhje të dyshuara me rrëmbimin e aeroplanëve gjatë sulmit të 11 shtatorit në Nju Jork dhe Uashington, është arrestuar nga autoritetet e Arabisë Saudite, njoftoi babai i tij.
FBI-ja lëshoi një qarkore botërore të martën e kaluar me të cilën kërkohej arrestimi i menjëherëshëm i Saud al-Rasheed.
I ati, Abdulazizi, mohon akuzat e FBI-së e thotë se i biri ka qenë njeri paqësor, “i cili nuk ka të bëjë fare me rrjet terrorist”.
XS
SM
MD
LG