Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Richard Armitage bisedoi në Islamabad me zyrtarët më të lartë të Pakistanit me qëllim të uljes së tensionimeve midis dy vendeve fqinje, Pakistanit dhe Indisë.
Bisedimet bëhen në vijim të pohimeve të Pakistanit se India dje ka ndërmarrë një sulm ajror në anën pakistaneze të territorit kontestues të Kashmirit.
Armitage takoi dje në Nju Delhi edhe zyrtarët e Indisë.
XS
SM
MD
LG