Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Richard Armitage tha në Islamabad se tensionet midis Indisë dhe Pakistanit siç duket janë ulur që nga vizita e tij e fundit në muajin qershor.
Diplomati amerikan, i cili ndodhet në mision për uljen e tensionimeve midis dy vendeve fqinje lidhur me territorin kontestues të Kashmirit, bisedoi me presidentin Pervez Musharraf, kurse dje edhe me zyrtarët e Indisë në Nju Delhi.
Armitage lavdëroi rrolin e Pakistanit në përndjekjen e luftëtarëve al kaidas afër kufirit me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG