Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtari i lartë palestinez, Nabil Abu Rdaineh deklaroi se nuk ka patur përparime që kur Izraeli ngriu dje një marrëveshje për tërheqien nga territoret e okupuara palestineze.
Zyrtarët izraelit kërkuan dje më shumë operacione nga palestinezët kundër grupeve militante para se ata të vazhdojnë tërheqien në etapa.
Sot, në shkëmbim zjarri midis forcave izraelite dhe palestinezësh të armatosur në Nablus, janë plagosur gjashtë palestinezë.
XS
SM
MD
LG