Ndërlidhjet

MOSKË


Armata ruse njoftoi se trupat e saja vazhdojnë operacionet kundër luftëtarëve separatistë në disa rajone të Çeçenisë dhe se janë vararë të paktën 28 kryengritës.
Pretendimet nuk mund të verifikohen, por ministri rus i Mbrojtjes tha se armata ka kompletuar detyrën e sajë kryesore në Çeçeni.
Ndërkohë raportohet se janë gjetur të vrarë tetë ushtarë rus që patrollonin kufirin midis Gjeorgjisë dhe republikës ruse të Ingushetisë.
XS
SM
MD
LG