Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Ceremonia zyrtare e hapjes së punimeve të Samitit të Tokës, pritet të mbahet sot rreth orës 16, ndërsa sesionet plenare nisin nesër. Në më shumë se një javë diskutime, mbi 100 drejtuesit botërorë pjesëmarrës do të rreken të pajtohen në planet për luftimin e varfërisë dhe degradimit ekologjik.
XS
SM
MD
LG