Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Familja e presidentit sllovak Rudolf Schuster ka kërkuar hetim kriminalistik për të zbuluar nëse dikush ishte perpjekur të helmonte presidentin.
68 vjeçari Schuster është shtruar mbrëmë në spital dhe raportohet se në gjakun e tij janë zbuluar substanca toksike.
Presidenca sllovake është një post me fuqi të kufizuara udhëheqëse, por presidenti emëron kryeministrin e ri pas zgjedhjeve, të cilat në Sllovaki do të mbahen brenda dy muajve.
XS
SM
MD
LG