Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Demokartike Serbe ka vendosur që të kandidojë liderin e sajë, presidentin aktual jugosllav, Vojisllav Koshtunicën për postin e presidentit të Serbisë, në zgjedhjet e ardhëshme.
Jugosllavia ndodhet në procesin e ndryshimit në shtet të ri, një aleancë e dobët midis Serbisë dhe Malit të Zi.
Edhe shtatë kandidatë të tjerë do të bëjnë gara për president të Serbisë.
XS
SM
MD
LG