Ndërlidhjet

KABUL


Komandanti i forcave të Shteteve të Bashkuara në Afganistan, gjenerali Tommy Franks ka deklaruar në Kabul se ka mbetur edhe shumë për tu bërë që të arrihet stabilitet i qëndrueshëm në ate vend.
Franks takoi presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai dhe bisedoi me komandantin turk të Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë, gjeneralin Hilmi Akin Zorlu.
Dy gjeneralët kanë diskutuar situatën e sigurisë në Kabul ku patrollonë rregullisht forca shumëkombëshe prej 4.800 ushtarësh.
XS
SM
MD
LG