Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Familja e presidentit të Sllovakisë, Rudolf Shuster ka kërkuar të bëhen hetime që të vërtetohet nëse është bërë tentativë për helmimin e presidentit 68 vjeçar, i cili mbrëmë u dërgua sërish në spital nën dyshimin të jetë helmuar.
I biri i presidentit, Peter Schuster ka paraqitur akt-padi kundër një keqbërësi të panjohur dhe kjo detyroi autoritetet e Sllovakisë që të fillojnë hetimet lidhur me mundësinë e helmimit të presidentit.
XS
SM
MD
LG