Ndërlidhjet

SHKUP


Partitë politike maqedonase në pushtet VMRO-DPMNE dhe Parta Liberale i kanë ofruar LSDM-së opozitare nënshkrimin e një marrëveshje që të mbështesë izolimin politik të Bashkimit për Integrim Demokratik të Ali Ahmetit pas zgjedhjeve të shtatorit.
LSDM-ja është përgjigjur se nuk ka ndërmendë të nënshkruajë dokumente dhe se do të mundë VMRO-në në zgjedhje, por ka thënë se nuk do të ketë vend për Ali Ahmetin në qeverinë që do te udhëhiqte ajo.
XS
SM
MD
LG