Ndërlidhjet

NJU JORK


Ish sekretari amerikan i shtetit, James Baker ka thënë se çmimi politik dhe ekonomik i dëbimit të presidentit irakian, Saddam Hussein mund të jetë i madh nëse Shtetet e Bashkuara veprojnë vetëm dhe i ka bërë thirrje administratë së George Bushit që së pari të synojë ndërtimin e një koalicioni të gjërë ndërkombëtar.
Shtetet e Bashkuara kërkojnë ndryshim regjimi në Bagdad duke mos përjashtuar as intervenimin ushtarak.
XS
SM
MD
LG