Ndërlidhjet

BAGDAD


Aviacioni britanik apo amerikan ka sulmuar një pozicion radari afër Basrës në Irak pasi “kanë qenë kërcënuar”, pohuan zyrtarët në Londër, kurse zëdhënësit e armatës irakiane thonë se gjatë bombardimit janë vrarë 8 persona dhe plagosur nëntë të tjerë.
Pilotët amerikanë dhe britanikë patrollojnë dy zona të fluturimeve të ndaluara në jug dhe në veri të Irakut, të sanksionuara pas luftës së Gjirit të vitit 1991.
XS
SM
MD
LG