Ndërlidhjet

KAIRO


Zyrtari i lartë i Shteteve të Bashkuara, David Satterfield arriti në Egjipt në kuadrin e turneut rajonal dhe takoi ministrin e Jashtëm, Ahmed Maher, që të diskutojë situatën në Lindje të Afërt.
Setterfield pritet tu bëjë shtytje vendet arabe të rajonit që të mbështesin planet e Shteteve të Bashkuara për anashkalimin e liderit palestinez Yasser Arafat.
Shtetet e Bashkuara dhe Izraeli akuzojnë Autoritetin palestinez për mbështetje të militantëve të armatosur.
XS
SM
MD
LG