Ndërlidhjet

TOKIO


Qeveria e Shteteve të Bashkuara mbetet shumë e brengosur lidhur me eksportin e raketave balistike dhe teknologjive bërthamore nga ana e Koresë Veriore, ka thënë nënsekretari amerikan i shtetit John Bolton.
Në një artikull të kohëve të fundit në “New York Times” thuhej se Korea Veriore i kishte shitur Jemenit vitin e kaluar teknologjinë e raketave Skud.
XS
SM
MD
LG