Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministrat afganë të punëve të jashtme dhe financave takohen sot në Islamabad me presidentin e vendit, gjeneralin Pervez Musharraf.
Pas bisedave të djeshme me homologun e tij pakistanez, ministri i jashtëm i Afganistanit, Abdullah Abdullah, u tha reporterëve se diskutimet u përqëndruan në ndjekjen e të arratisurve të Al-Kaidës, që siç u shpreh, “nuk beson se ndodhen më në territorin e Afganistanit por diku gjetkë në rajon”.
XS
SM
MD
LG