Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica tha se projekt kushtetuta për bashkësinë e re midis Serbisë dhe Malit të Zi ka mangësi.
Liderët e Serbisë dhe Malit të Zi dje u dakorduan për projekt kushtetutën, e cila formalisht do t’i jepte fund federatës jugosllave.
XS
SM
MD
LG