Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEKSAS


Presidenti George Bush do t’i diskutojë me ambasadorin saudit në Shtetet të Bashkuara, princin Bandar luftën kundër terrorizmit, çështjen e Irakut dhe konfliktin izraelito-palestinez.
Arabia Saudite ka shprehur kundërshtime me një invazion të Shteteve të Bashkuara në Irak, duke pohuar se është për zgjidhje diplomatike, e jo aksione ushtarake.
XS
SM
MD
LG