Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanë luftarakë të Shteteve të Bashkuara sot i kanë sulmuar pajisjet e radarëve në zonën e ndalim-fluturimeve në Irakun verior.
Komanda amerikane në Evropë tha se sulmet ishin përgjigje ndaj provokimeve të aeroplanëve amerikanë dhe britanikë.
XS
SM
MD
LG