Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit tha se Taxhikistani është dakorduar që shtetasit amerikanë të përjashtohen nga përndjekja e Gjakytës Ndërkombëtare të Krimeve.
Kjo republikë e Azisë Qendrore është shteti i katërt pas Izraelit, Timorit Lindor dhe Rumanisë, që e pranon përjashtimin e amerikanëve.
Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian do të takohen nga fundi i javës në Danimarkë për të kërkuar qëndrimin unik evropian rreth kësaj çështjeje.
XS
SM
MD
LG