Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Forcat izraelite kanë hapur zjarr kundër disa fuçive metalike që lundronin në brigjet mesdhetare të Gazës dhe të paktën një kontejner ka thpërthyer kur ishte qëlluar.
Zyrtarët izraelitë dyshojnë se fuçitë mund të kenë qenë pjesë e një operacioni të kontrabandimit të armëve, si metodë që kanë përdorur më parë mbëshetësit e palestinezëve.
Sidoqoftë nuk ka patur hollësi të mëtejshme lidhur me përmbajtjen e kontejnerëve.
XS
SM
MD
LG