Ndërlidhjet

MOSKË


Prokurori ushtarak rus thotë se dy kufitarë të Rusisë, Oleg Khismatulin dhe Nikolai Bozhkov kanë pranuar se kishin vrarë 8 kolegë të tyre javën e kaluar në Ingusheti dhe tash ndodhen në burg.
Zyrtarët e Rusisë fillimisht thanë se rojet kufitare siç duket ishin vrarë duke u konfrontuar me separatistë çeçenë.
XS
SM
MD
LG