Ndërlidhjet

HAGË


Gazetarja e BBC, Jacky Rowlands tha në gjykimin e Sllobodan Millosheviqit se kufomat që kishte parë në burgun e Dubravës në Kosovë në maj të 1999-tës, nuk dukeshin të ishin të vrarë nga bomba të avionëve të NATO-s, siç thonë zyrtarët serbë, sepse në trupin e tyre nuk kishte gjurmë vdekje nga shpërthim bombe.
Prokuroria e Tribunalit pohon se forcat serbe, në 22 maj, vranë mbi 100 të burgosur në Dubravë dhe më vonë i paraqisnin si viktima të bombardimeve, siç tha dje edhe dëshmitari Musa Krasniqi.
XS
SM
MD
LG