Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësimin lidhur me tensionet mes Gjeorgjisë dhe Rusisë dhe ka kërkuar nga të gjitha palët të repektojnë tërësinë territoriale dhe të tregohen të matura.
Në një deklaratë nga ana e Danimarkës, e cila ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian, thuhet se Bashkimi Evropian është shumë i shqetësuar lidhur me konfirmimet nga ana e vëzhguesve të OSBE-së se aeroplanët ushtarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore të Gjerogjisë.
XS
SM
MD
LG