Ndërlidhjet

PESKARA


Autoritetet italiane kanë arrestuar një çfit shqiptarësh, të akuzuar për trafik fëmijësh nga Shqipëria në Itali.
Ramis e Xhuljeta Petalli, akuzohen për rrëmbime, fallsifikime dokumentash dhe trafik të njerëzve.
Policia italiane ka filluar kërkimin e fëmijëve, që i përkasin moshës 8 deri në 16 vjeç, të cilët janë sjellë në mënyrë të paligjshme në Itali nga ky çift gjatë vitit të fundit.
XS
SM
MD
LG