Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i Mbrojtjes Ben Eliezer, ka shprehur keqardhje për vrasjen e 4 civilëve palestinezë në Gaza nga ana e ushtrisë izraelite.
INSERT BEN ELIZER – NC082966
“Kam kërkuar fillimin e hetimeve lidhur me atë çfarë ka ndodhur. Por duhet ta kuptojmë se jetojmë në kohë alarmesh dhe lufte”, tha Eliezer.
Burimet palestineze bëjnë të ditur se trupat izraelite kanë vrarëpasditen e sotme një djalë palestinez në qytetin Rafah.
XS
SM
MD
LG