Ndërlidhjet

SARAJEVË


Misioni i Kombeve të Bashkuara në Bosnjë ka bërë të ditur se mund të largojë rreth 3 mijë policë boshnjakë gjatë muajit të ardhshëm.
Sipas të njëjtave burime rreth 350 policë kanë fallsifikuar diplomat. Ndërsa policia boshnjake ka si detyrë të ndihmojë në kthimin e refugjatëve mbi 1400 policë jetojnë në shtëpitë që janë prona të refugjatëve.
Misioni i Kombeve të Bashkuara po verifikon dhe veprimtarinë e policëve gjatë kohës së luftës.
XS
SM
MD
LG