Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney tha se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara se presidenti i Irakut Saddam Hussein përpiqet të shtjerë në duar armë bërthamore.
Saddami tashmë ka armë biologjike dhe kimike, kurse një Irak me armatim bërthamor, dhe nën udhëheqjen e Saddam Husseinit, do të synonte dominimin në Lindjen e Mesme dhe resurset e saja, tha Cheney.
Nuk ka fije dyshimi se Saddami do t’i përdorte armët për shkatërrim në masë kundër Amerikës, miqve dhe aleatëve të saj, tha nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG