Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Shtetet e Bashkuara e kanë mbrojtur pozicionin e tyre në Samitin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim të Qëndrueshëm, pas kritikave nga vendet evropiane dhe ato në zhvillim.
Kryesuesja e delegacionit amerikan Paula Dobrinsky, i quajti Shtetet e Bashkuara “lider” në promovimin e zhvillimit, duke shtuar se mungesa e presidentit George Bush në samitin nuk është shenjë e mospërfilljes.
XS
SM
MD
LG