Ndërlidhjet

SHKUP


Policia maqedonase ka vrarë dy shqiptarë dhe plagosur një tjetër në dy incidente të veçanta që kanë ndodhur në magjistralen midis Gostivarit dhe Tetovës, njofton agjencia Asoshieted Press , duke u thirrur në burime policore.
Njëra vrasje ka ndodhur fill pas mesdite kur policia është përgjigjur nga të shtëna prej veture në ecje.
Po sipas burimeve policore, aty është vrarë njëri nga pesonat në veturë, që thuhet të jetë ish luftëtar i UÇK-së, kurse tjetri është plagosur.
XS
SM
MD
LG