Ndërlidhjet

ELSINORE/ DANIMARKË


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian fillojnë bisedimet dy-ditëshe në Danimarkë që pritet të përqëndrohen në zgjerimin e Bashkësisë, konfliktin në Lindje të Afërt dhe raportet e BE-së me Shtetet e Bashkuara.
Ministrat pritet të diskutojnë edhe planin për krijimin e një fondi të Bashkësisë për të ndihmuar vendet nga Evropa qëndrore të goditura nga vërshimet e fundit.
XS
SM
MD
LG