Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri palestinez i sigurisë, Abdel Razak Yehuyeh ka bërë thirrje që ti jepet fund sulmeve vetëvrasëse me bomba kundër Izraelit.
Shtypi izraelit citon zyrtarin palestinez të ketë thënë se “sulmet vetëvrasëse janë në kundërshtim me traditën palestineze, kundër ligjit ndërkombëtar dhe e dëmtojnë popullin palestinez”.
XS
SM
MD
LG