Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s George Robertson ka dënuar dhunën në Maqedoni dhe u ka bërë apel rrëmbyesve shqiptarë që të lirojnë menjëherë e pakusht pesë pengjet.
Robertson ka thënë se zgjedhjet parlamentare janë një rast historik për të mbajtur Maqedoninë në rrugën e integrimeve Evropiane.
XS
SM
MD
LG