Ndërlidhjet

ALSINORE/DANIMARKË


Shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana, ka thënë se Kombet e Bashkuara duhet të vazhdojnë me presionet ndaj Irakut që të lejojë kthimin e inspektorëve për armatimin.
Lidhur me këte çështje sekretari i Jashtëm britanik, Jack Straw ka thënë në takimin e ministrave të Jashtëm të Bashkësisë në Danimarkë:
“Nëse Saddam Hussein nuk ka asgjë për të fshehur atëherë nuk ka pse të frigohet nga kthimi i inspektorëve për armatimin dhe këte duam ta shohim ne, por natyrisht se nuk përjashtojmë mundësinë e aksionit ushtarak në rrethana përkatëse”, ka thënë seketari i Jashtëm britanik.
XS
SM
MD
LG