Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni i Shteve të Bashkuara ka ndërmarrë edhe një sulm gjatë natës në zonën jugore të “fluturimeve të ndaluara” në Irak, që ishte sulmi i tetë kundër caqeve irakiane gjatë dy javëve të fundit.
Komanda qendrore e Shteteve të Bashkuara thotë se një një sistem për drejtimin e raketave tokë-ajër kishte vënë në shënjestër avionët amerikanë dhe britanikë që patrollojnë rajonin.
Avionët bombarduan sistemin e radarëve ushtarakë pa dënmtuar rajonin, thuhet në komunikatë.
XS
SM
MD
LG