Ndërlidhjet

SHKUP


Gjatë natës së mbrëmshme janë liruar 5 civilët e rrëmbyer maqedonas, të cilët i janë dorëzuar Kryqit të Kuq, kanë konfirmuar familjarët, burimet zyrtare dhe ato diplomatike në Shkup.
Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Vojisllav Zafirovski, ka deklaruar për radion tonë se të pestë janë në gjendje të mirë shëndetësore.
Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se rrëmbyesit janë larguar, ndërsa policia është vënë në ndjekje të tyre.
XS
SM
MD
LG